Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych

Promotorzy – I rok

Doktoranci i doktorantki I roku składają wniosek o wyznaczenie promotora/ki wraz z oświadczeniem osoby gotowej do podjęcia się opieki promotorskiej [WZÓR1]. Wniosek może zawierać prośbę o powołanie dodatkowego/ej promotora/ki [WZÓR2] lub promotora/ki pomocniczego/ej [WZÓR3].

Jeżeli planują Państwo wnioskować o powołanie dodatkowego/ej promotora/ki lub promotora/ki pomocniczego/ej należy złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem, pozytywnie zaopiniowany przez promotora/kę, co uwzględniają ww. wzory tych dokumentów.

Rada SDNH, na podstawie złożonych wniosków, nie później niż w terminie trzech miesięcy od dnia podjęcia kształcenia przez doktoranta/kę wyznacza promotora/kę lub promotorów/ki.

Uwaga! Zmiany w gronie promotorskim można dokonać również w trakcie dalszego kształcenia w Szkole. Prosimy o zapoznanie się z zasadami opisanymi w Regulaminie Szkoły [LINK].

Podpisane i kompletne wnioski należy przesłać na adres phd.nh@uw.edu.pl do 3 listopada 2022 r.

Promotor może przesłać swoje oświadczenie o gotowości podjęcia opieki nad doktorantem bezpośrednio na adres phd.nh@uw.edu.pl.

UWAGA! Jeżeli wnioskują Państwo o wyznaczenie osoby spoza UW (dotyczy promotorów pomocniczych i dodatkowych)– obowiązkowe jest dołączenie wypełnionej ankiety osobowej. Dane te są niezbędne w celu wpisania danej osoby do systemu POLon. Ankieta osobowa: [LINK].


Poniżej przypominamy także ogólne zasady dotyczące promotorów:

Promotorem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora, która wyróżnia się uznanym krajowym lub międzynarodowym dorobkiem naukowym, w szczególności w okresie pięciu lat przed wyznaczeniem na promotora kierowała projektami badawczymi, publikowała wyniki własnych badań naukowych w recenzowanych czasopismach i wydawnictwach naukowych o uznanej renomie lub współpracowała z przedstawicielami innych ośrodków naukowych.

Promotorem nie może zostać osoba, która pozostaje wyznaczonym promotorem dla więcej niż pięciu doktorantów lub osób ubiegających się o nadanie stopnia doktora; Dyrektor, po uzgodnieniu z Radą, w wyjątkowych przypadkach na uzasadniony wniosek kandydata na promotora, może zwiększyć ten limit.

Funkcję promotora pomocniczego może pełnić tylko osoba posiadająca stopień doktora.