Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych

ZASADY REKRUTACJI

[POWRÓT DO GŁÓWNEGO POSTA – LINK]

 

FORMA POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO

 

Postępowanie składa się z dwóch etapów, na które składają się:

  1. etap: ocena projektu badawczego i aktywności naukowej kandydata;
  2. etap: rozmowa kwalifikacyjna.

 

PUNKTACJA

 

W czasie rekrutacji kandydat może zdobyć 100 punktów, na które składa się 60 punktów z 1. etapu oraz 40 punktów z 2. etapu. Aby przejść do 2. etapu, należy uzyskać przynajmniej połowę punktów możliwych do uzyskania w 1. etapie (tj. 30 punktów). Aby natomiast uzyskać wpis na listę rekomendowanych do przyjęcia, trzeba uzyskać przynajmniej połowę punktów możliwych do uzyskania w 2. etapie (tj. 20 punktów).

 

WYMAGANE DOKUMENTY – TREŚĆ WNIOSKU

 

Rekrutacja do Szkoły wymaga założenia konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów.  Kandydat składa wyłącznie drogą elektroniczną w systemie IRK [LINK] wniosek o przyjęcie do Szkoły, który zawiera:

 

PODSTAWOWE DANE

 

Chodzi o wskazanie wybranej dyscypliny, w której kandydat planuje podjąć kształcenie, numeru PESEL lub numeru paszportu, obywatelstwa, danych kontaktowych, określenie, czy kandydat wyraża zgodę na doręczenie decyzji administracyjnych za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania rekrutacyjnego. Ponadto do wniosku należy dołączyć fotografię przedstawiającą twarz kandydata, która umożliwi jego identyfikację.

 

DOKUMENT, NA PODSTAWIE KTÓREGO DOKONYWANE JEST PRZYJĘCIE

 

Do systemu IRK należy wgrać skan dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich bądź studiów drugiego stopnia lub równorzędny uzyskany na podstawie odrębnych przepisów. W przypadku, gdy kandydat realizował kształcenie w ramach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego (European Higher Education Area; lista państw wchodzących w skład EOSW znajduje się tutaj: LINK), należy wgrać zaświadczenie o uzyskaniu tytułu magistra albo oświadczenie, że dyplom lub zaświadczenie o uzyskaniu tytułu magistra zostanie dostarczone do dnia 20 września 2023 r. Jeśli dyplom został wydany w języku innym niż polski lub angielski, kandydat załącza jego tłumaczenie przysięgłe.

 

OPIS WSTĘPNEJ PROPOZYCJI PROJEKTU BADAWCZEGO

 

Opis wraz z tytułem nie może być dłuższy niż 6 000 znaków ze spacjami. Streszczenie projektu badawczego natomiast może mieć długości do 1 000 znaków ze spacjami. Do opisu dołącza się bibliografię istotną dla osiągnięcia celu badań, której nie wlicza się do limitu znaków.

 

ŻYCIORYS LUB CV

 

Życiorys lub CV powinien zawierać informacje o aktywności naukowej, w tym zainteresowaniach i osiągnięciach naukowych kandydata w pięciu latach kalendarzowych poprzedzających złożenie wniosku. W przypadku, gdy kandydat w tym okresie został rodzicem, co potwierdzi załączając we wniosku skan aktu urodzenia dziecka, termin ten podlega wydłużeniu o dwa lata na każde dziecko.

 

SKANY POTWIERDZJĄCE OSIĄGNIĘCIA W ŻYCIORYSIE LUB CV

 

Każde z osiągnięć trzeba opatrzeć skanem materiałów potwierdzających wskazaną w życiorysie lub CV aktywność naukową. W przypadku materiałów odnoszących się do publikacji naukowych należy dołączyć nie więcej niż dwa pełne skany – uznanych przez siebie za najważniejsze – artykułów lub rozdziałów w pracach zbiorowych. Potwierdzeniem pozostałych publikacji kandydata są skany stron tytułowych.

 

OŚWIADCZENIE O ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE CO NAJMNIEJ B2

 

Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że chodzi o oświadczenie dotyczące wyłącznie języka angielskiego, a nie języka obcego nowożytnego. Szczegóły można znaleźć pod tym linkiem (LINK – podpunkt NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA, pytanie 4 i 5).

 

SKAN OŚWIADCZENIA PLANOWANEGO PROMOTORA

 

Jest to świadczenie planowanego promotora o podjęciu się opieki promotorskiej. Zawiera ono także informację o liczbie doktorantów, dla których wskazana osoba pozostaje wyznaczonym promotorem. Wzór oświadczenia znajduje się pod tym linkiem, na stronie 34 (LINK). Kandydat może także dołączyć skan opinii planowanego promotora oraz opinie innych pracowników naukowych. Mogą one dotyczyć kandydata oraz jego aktywności naukowej lub propozycji projektu badawczego.

 

OŚWIADCZENIE, CZY KANDYDAT JEST LUB BYŁ DOKTRANTEM

 

Chodzi o oświadczenie, czy jest lub był doktorantem albo uczestnikiem studiów doktoranckich lub posiada bądź posiadał wszczęty przewód doktorski albo postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora. Jeśli tak, należy dołączyć tytuł rozprawy doktorskiej albo projektu badawczego przygotowywanego przez kandydata, z podaniem imienia i nazwiska jego opiekuna naukowego lub promotora.

 

OŚWIADCZENIE O ZAPOZNANIU SIĘ Z TREŚCIĄ UCHWAŁY REKRUTACYJNEJ

 

Kandydat musi złożyć oświadczenie o zapoznaniu się z treścią uchwały nr 17 (LINK)Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 20 stycznia 2021 r. w sprawie zasad rekrutacji do szkół doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz treścią art. 40 i art. 41 Kodeksu postępowania administracyjnego.

 

OPŁATA REKRUTACYJNA

 

Wysokość opłaty wynosi 200,00 PLN (patrz punkt PRZEPISY PRAWNE w głównym poście). Tylko wniesienie opłaty w terminie pozwoli na wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydata.

 

JĘZYK ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ

 

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w języku polskim z elementami języka angielskiego lub w całości w języku angielskim. Wyboru dokonuje kandydat w swoim wniosku w IRK.

 

(๑ →ܫ←)