zaproszenie do udziału w warsztatach francusko-polskich – dla chętnych

Francusko-polskie warsztaty nauk społecznych:

Przemieszczanie się ludności, przesiedlanie i nowe życie społeczne

Warsztaty są organizowane przez GDR Connaissance de l’Europe Médiane CNRS (jednostka zrzeszająca badaczy specjalizujących się w problematyce Europy Środkowo-Wschodniej z całej Francji) oraz Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego przy wsparciu Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych (INSHS) CNRS. Mamy zamiar zainicjować refleksję nad źródłami, metodami i pojawiającymi się pytaniami badawczymi, aby spróbować uchwycić związek między przesiedleniami ludności a zorganizowanymi przesiedleniami w celu tworzenia „nowych społeczeństw” na terytoriach w dużej mierze pozbawionych pierwotnej populacji.

Urbanizacja, stosunki genderowe i inne zbiorowe praktyki tworzą ten kontekst nowej terytorializacji suwerenności państwowej, która ma związek m.in. z projektami politycznymi i społecznymi utworzenia nowych społeczeństw, a więc budowy przestrzeni narodowej.

Miejsce: OKFiSF UW, Dobra 55, p. 3012

w piątek 19.11.2021 (10-12h i 14h-16h, i pośrodku obiad)