TEDx University of Warsaw 2023

Miejskie drzewa jako opłacalna inwestycja, fusy po kawie w kontekście walki ze zmianą klimatu, prawo w wirtualnym świecie, wilcza natura psów – pod znakiem tych i innych tematów z zakresu m.in. biotechnologii, ekologii, ekonomii, bioetyki, prawa i archeologii upłynęła tegoroczna edycja konferencji TEDx na Uniwersytecie Warszawskim. 30 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej swoje idee przedstawiło 13 młodych badaczy.

TEDx to konferencja umożliwiająca przedstawienie nowatorskich idei i rozwiązań. Podczas kolejnej edycji wydarzenia na Uniwersytecie Warszawskim pt. „Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat” wystąpiło 13 mówców – badaczek i badaczy na początku swojej drogi naukowej, w tym przedstawiciele szkół doktorskich UW. Uczestnicy opowiedzieli o tym, czego mogą dowiedzieć się o ludziach, prowadząc projekty naukowe i jak uzyskane przez nich informacje mogą kształtować przyszłość.

Już niedługo wystąpienia będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie wydarzenia: [LINK]