Seminar of Political Theory on Freedom, University of Milan 2020 – ogłoszenie naboru

Przedmiotem seminarium, organizowanego w ramach 4EU+ jest historia koncepcji wolności na przestrzeni wieków − od starożytności po czasy współczesne (3 ECTS)
Seminarium, które odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2020, w Palazzo Feltrinelli w Gargnano del Garda (Uniwersytet Mediolański).
W okresie poprzedzającym wyjazd, uczestnicy będą zobowiązani do lektury wybranych tekstów i napisania krótkiej pracy w języku angielskim (temat pracy do uzgodnienia z opiekunami − dr. hab. Markiem Węcowskim lub dr. hab. Błażejem Brzostkiem). W trakcie seminarium odbędą się wykłady i epokowe panele dyskusyjne, po czym uczestnicy przedstawią rezultaty dyskusji i przygotują szkic artykułu. Najlepsze teksty zostaną opublikowane.
Uczestnictwo w seminarium i przygotowanie eseju będzie podstawą zaliczenia przedmiotu. Koszty podróży i pobytu pokrywane są przez organizatorów.
Zainteresowanych wzięciem udziału − dla studentów z UW przewidziane są 4 miejsca − proszę o przesłanie na adres krótkiego listu motywacyjnego w języku angielskim i rekomendacji ze strony jednego z pracowników Instytutu Historycznego do dnia 16 lutego na adres d.kalwa@uw.edu.pl (w tytule maila: Seminar 4EU+).