Rozwój naukowy i artystyczny z programem „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej

Szanowni Państwo,

do 15 listopada trwa nabór do programu „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej. W programie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie w ramach wybranej przez siebie dyscypliny, które wykorzystają w pracy i podczas studiów po powrocie do Polski. Każdego roku przyznawane są stypendia i granty o łącznej wartości przekraczającej 400 000 USD. Otrzymuje je corocznie około czterdziestu osób.

W ramach programu „Exchange to the US” możliwe są różne formy wsparcia:
•    stypendium Fundacji Kościuszkowskiej dla naukowców, ekspertów i artystów – na  badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy,
•    granty Fundacji Kościuszkowskiej dla pracowników naukowych oraz profesjonalistów i artystów – na badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 9 miesięcy,
•    stypendia dydaktyczne Fundacji Kościuszkowskiej – umożliwiają pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do dziesięciu miesięcy. Zajęcia powinny dotyczyć tematyki polskiej kultury i języka. Stypendyści mogą jednocześnie kontynuować swoje badania przebywając na tej ścieżce stypendialnej.

Więcej informacji: [LINK]