„Nowy Długi Marsz, Chiny ery Xi Jinpinga” – debata z profesorem Bogdanem Góralczykiem

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 26 listopada (piątek) w godz. 17.00-19.00 w auli prof. J. Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Debata orbitować będzie wokół najnowszej książki prof. B. Góralczyka „Nowy Długi Marsz, Chiny ery Xi Jinpinga” będący nawiązaniem do jego pracy sprzed trzech lat „Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje”. Prezentowana książka stanowi podsumowanie wiedzy autora na temat Chin, a także analizę i ocenę niezwykle dynamicznie zmieniającej się w ostatnich kilku latach rzeczywistości (w samych Chinach oraz – przede wszystkim globalnie, również w kontekście wyzwań związanych z pandemią COVID-19). Nie brak w niej także prognoz i otwartych pytań o przyszłość, nie tylko Chin, ale i relacji na poziomie światowym. Między innymi o tym rozmawiać będą prelegenci podczas naszego wydarzenia!

Więcej o książce: http://bityl.pl/0O0zp

Spotkanie otworzą:

Prelegenci:

Spotkanie poprowadzi:

• dr hab. Jakub Zajączkowski – kierownik Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM, pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z zagranicą i międzynarodowych programów badawczych, WNPiSM.

Jest to druga z debat, które CE UW organizuje z okazji obchodów 30-lecia Centrum Europejskiego.