Międzynarodowe studia podyplomowe w ramach 4EU+

“Entrepreneurial and intrapreneurial project management” to kurs pozwalający na uzyskanie najlepszej edukacji w zakresie zarządzania projektami. Uczestnictwo w kursie umożliwia jego absolwentom pracę w zakresie realizacji innowacyjnych projektów wewnątrz organizacji, założenie start-upu oraz rozwój organizacji zaangażowanych w transformację społeczną, biznesową i ekologiczną.

Kurs realizowany jest przy współpracy 4 uczelni partnerskich:

• Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Sorbonne Université (organizator),
  • Università degli Studi di Milano,
  • Universitat Heidelberg.

Kurs składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje 80 godzin zajęć online w zakresie identyfikacji potrzeb przy użyciu metody design thinking, projektowania innowacyjnych rozwiązań, szukania modelu biznesowego, pozyskiwania finansowania i skutecznego komunikowania projektu interesariuszom.

Druga część obejmuje pracę nad rzeczywistym problemem, który postawią przed studentami partnerzy biznesowi. W interdyscyplinarnych, międzynarodowych zespołach uczestnicy zaprojektują pod okiem najlepszych wykładowców w Europie innowacyjne rozwiązanie, które następnie przetestują i zaprezentują.

• do 1 sierpnia 2023: przyjmowanie zgłoszeń
  • 6 – 10 listopada 2023: wyjazdowa inauguracja programu w Paryżu
  • listopad – grudzień 2023: zajęcia online
  • styczeń – czerwiec 2024: zajęcia online i realizacja projektu zespołowego, we współpracy z partnerem i facylitatorem