Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

I rok – dodatkowe informacje o zajęciach

aktualizacja wpisu: 21.06.2022

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy dodatkowe informacje na temat zajęć – uzupełnienie wpisu dotyczącego realizacji Programu w trakcie I roku kształcenia.

PRAKTYKI

Każdy_a doktorant_ka jest zobowiązany_a do zrealizowania praktyk w liczbie godzin określonych dla każdej dyscypliny w Programie Kształcenia.
Realizacja praktyk odbywa się już w czasie pierwszego roku kształcenia (nie dotyczy to jednak dyscypliny nauki biologiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku, w przypadku których praktyki rozpoczynają się od drugiego roku).
Na odpowiednią liczbę praktyk w swojej dyscyplinie zostaliście już Państwo zapisani w USOS przez sekretariat Szkoły.
Zaliczenie z praktyk wpisuje koordynator_ka praktyk na podstawie uzupełnionej karty praktyk – nazwiska osób koordynujących znajdują się w osobnym wpisie na stronie, natomiast karta praktyk dostępna jest w zakładce Dokumenty. Dodatkowe informacje na temat sposobu zaliczania praktyk umieszczone zostały we wpisie I rok – zajęcia w semestrze letnim.

WARSZTAT METODYCZNY (INDYWIDUALNY W RAMACH PRAKTYK)

Warsztat metodyczny zaliczany jest w parze z praktykami, służy poświadczeniu faktu, że realizowane przez Państwa praktyki odbyły się pod nadzorem (były wizytowane).
Za wpis zaliczenia odpowiedzialny_a jest koordynator_ka praktyk i dokonuje go również na podstawie przedstawionej karty praktyk.
Podobnie jak w przypadku praktyk, na warsztat zostaliście Państwo zarejestrowani przez sekretariat – z wyjątkiem osób realizujących Program w dyscyplinie nauki biologiczne oraz nauki
o Ziemi i środowisku, które rozpoczynają odbywanie praktyk na II roku.

SEMINARIUM BADAWCZE I

Zgodnie z wymaganiami Programu Kształcenia do końca drugiego roku każdy_a doktorant_ka ma obowiązek zrealizować 60h seminarium poprzez wybór zajęć na wydziale
lub w instytucjach zewnętrznych.
Z racji, iż 60h musi być zrealizowane ogólnie do końca II roku kształcenia bez określenia konkretnej liczby godzin przypadających na I oraz II rok, mogą Państwo te godziny rozłożyć elastycznie, tj. 30h zrobić na I i 30h na II roku lub ich całość zrobić od razu na I/II roku. W związku z tym, że podział godzin jest kwestią indywidualną, mają Państwo możliwość zarejestrowania się na taką liczbę godzin, jaką Państwo rzeczywiście zrealizowali w czasie I roku kształcenia. W USOS mają Państwo do wyboru dwa przedmioty:Seminarium Badawcze I – 30h oraz Seminarium Badawcze I – 60h.  Jeśli Państwo w ciągu I roku zrealizowali 30h, rejestrują się Państwo wybierając pierwszą opcję, jeśli zaś 60h, to analogicznie – drugą opcję. Jeśli na I roku nie zrealizowali Państwo żadnego seminarium, wówczas całość 60h musi być zaliczona na II roku – wtedy należy pominąć rejestrację i zapisać się na II roku, wybierając przedmiot Seminarium Badawcze I – 6oh.
Przedmiot zaliczany jest według zasad przedstawionych we wpisie  I rok – zajęcia w semestrze letnim. Seminaria zaliczane są przez koordynatorów_ki seminariów na podstawie wpisu zaliczenia przedmiotów wydziałowych w USOS lub przedstawionej karty seminariów zewnętrznych (dotyczy zajęć realizowanych w instytucjach zewnętrznych). Nazwiska koordynatorów_ek znajdują się w osobnym wpisie. Karta seminariów zewnętrznych jest do udostępniona w zakładce Dokumenty.

REJESTRACJA NA SEMINARIUM BADAWCZE I 30H/60H BĘDZIE OTWARTA OD 01.06.2022 (00:00) DO 20.06.2022 (23:59).

! UWAGA! Rejestracja na Seminarium Badawcze zostaje przedłużona do 23.06.2022 (czw) godz. 23.59 !