4EU+ Alliance – kursy intensywne/workshops

W ramach partnerstwa strategicznego UW z uniwersytetami: Sorbony, Mediolańskim, Karola w Pradze, Kopenhaskim i Heidelberskim (program 4EU+ Alliance Flagship 2 ) realizowany jest projekt edukacyjny Humanizm europejski: kwestia długiego trwania, w ramach którego, we współpracy Sorbonne Université, Uniwersytetu Mediolańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego, organizowane są pierwsze warsztaty naukowe pt. Władza a piśmiennictwo i władza w piśmiennictwie w Europie doby humanizmu: koniec XIV wieku – początek XVII wieku, .

Jeśli warunki epidemiczno-sanitarne na to pozwolą, warsztaty te odbędą się we Florencji w dniach 12-16 stycznia 2021 r. – koszty uczestnictwa pokrywa Sorbonne Université, koszty podróży – Uniwersytet Warszawski.

W warsztatach tych przewidziany jest udział do 10 uczestników z każdego z trzech uniwersytetów partnerskich, w tym  2-3 pracowników naukowo-dydaktycznych oraz 7-8 doktorantów i studentów. Warunkiem uczestnictwa doktorantów i studentów w warsztatach jest przedstawienie prezentacji (30 minut) na temat związany z wątkiem przewodnim warsztatów (Władza a piśmiennictwo i władza w piśmiennictwie w Europie doby humanizmu: koniec XIV wieku – początek XVII wieku). Języki robocze warsztatów to francuski, włoski i angielski – konieczna jest znajomość nie mniej niż dwóch spośród tych trzech języków.

Zgłoszenia – wraz z tytułem i abstraktem (do 1200 znaków w języku prezentacji, tj. po angielsku, francusku lub włosku) należy przesyłać na adres mailowy koordynatora projektu Europa universalis, dr hab. Jerzego Pysiaka (WNKS) w terminie nie późniejszym niż do 20 października 2021 r.

LINK