Pre/teksty. Spotkania biblioterapeutyczne w BUW

Szanowni Państwo,

w imieniu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie zapraszamy na PRE/TEKSTY – autorski cykl interwencyjnych spotkań-debat na granicy literatury i nauki w ramach których podejmowane będą ważne dla środowiska akademickiego zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego oraz szeroko rozumianego obszaru uzależnień i wykluczenia społecznego.

Poruszane zostaną ważne tematy– takich jak depresja, neuroróżnorodność, uzależnienia, zaburzenia odżywiania, transpłciowość – za pomocą literatury. W spotkaniach wezmą udział autorki i autorzy książek oraz badaczki i eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, m.in. z dziedziny socjologii, psychologii, w tym psychoterapii, biblioterapii.

Cykl jest adresowany do społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego: studentów, doktorantów, pracowników UW, a jednocześnie otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Będzie
kontynuowany przez cały rok akademicki 2022/2023 raz w miesiącu w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66, w sali widowiskowej na poziomie -1.

Na pierwsze spotkanie: „O biblioterapii i dlaczego nie wszystko będzie dobrze” zapraszamy 19 października (środa) o godz. 18:00. Będzie to rozmowa wokół książki Justyny Sucheckiej, “Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze” (Wydawnictwo W.A.B. – Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2022).

Zachęcamy do uczestnictwa oraz współpracy w projekcie BUW.