Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

TEDx University of Warsaw „Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wydarzenia TEDx na żywo:

30 czerwca 2023 r. (piątek) , godz. 16.00

Sali Widowiskowa na poziomie -1

budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja na wydarzenie:

„Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat”

Nieustająco rozwijająca się nauka nie tylko pomaga nam zrozumieć otaczający świat, lecz ma także na niego niebagatelny wpływ. To dzięki niej możliwy jest rozwój każdego z aspektów naszego życia. To ona dostarcza odpowiedzi na często palące pytania współczesności, pozwala oswoić to, co nowe, nieznane, a przez to – niekiedy – budzące niepewność. Jednocześnie nauka pozwala nam zwrócić się ku przeszłości, odkrywać ją na nowo, co sprawia, że lepiej rozumiemy to, kim jesteśmy. Podczas kolejnej edycji TEDx University of Warsaw, pt. „Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat”, badaczki i badacze opowiedzą o tym, czego dowiadują się o nas wszystkich prowadząc projekty naukowe, i jak uzyskane przez nich informacje, mogą kształtować naszą przyszłość.

Tematyka wystąpień jest bardzo różnorodna i obejmuje: biotechnologię, ekologię, ekonomię, bioetykę, geografię miast, historię, prawo nowych technologii, medioznawstwo, archeologię czy kulturoznawstwo.

Prelegenci:

• dr Zbigniew Szkop, Wydział Nauk Ekonomicznych UW – Drzewa to czysty zysk!
  • Maria Kubara, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UW – Po co nam przerwy kawowe?
  • Adam Budziszewski, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UW – Jak przestałem obawiać się śmierci? Moja naukowa terapia z kośćmi
  • Ibrahim Mertcan Alcinkaya, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UW  – The “Superpower” of Comics: How Comics Celebrate Violence
  • Barbara Krzyżewska, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UW – Zgoda na nieśmiertelność
  • Zuzanna Ruszkowska, Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UW – Czy fusy po kawie mogą pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi?
  • Martyna Dudziak-Kisio, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UW – Srebrna (r)ewolucja!
  • Magdalena Grabowska, Międzydziedzinowa Szkoła Doktorska UW – Jak media społecznościowe powstrzymują nas od bycia szczęśliwszymi?
  • Aleksandra Grzegorska, Międzydziedzinowa Szkoła Doktorska UW – Co Cię gryzie od środka
  • Marianna Iaroslavska, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UW – Metaverse: is the law ready for it?
  • dr Piotr Okniński, Wydział Historii UW – Powszechna historia Polski?
  • dr Ada Górna, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW – Czy uratują nas rzodkiewki na balkonie? Czyli o rolnictwie miejskim w obliczu kryzysów
  • Kinga Stępniak, Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UW – Wilcza natura psów

Link do transmisji na kanale YouTube:

☰☰☰☰☰☰☰☰☰☰

Wydarzenie jest finansowane ze środków IDUB (Działania V.3.4).

głównym organizator TEDx University of Warsaw:  Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego

patron medialny wydarzenia: Akademickie Radio Kampus