Stypendium na Start – Rektorski Fundusz Stypendialny

Od roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet Warszawski oferuje Stypendium na Start w ramach Rektorskiego Funduszu Stypendialnego. Jest on skierowany do najzdolniejszych studentów i doktorantów, którzy zostali przyjęci w danym roku akademickim na studia lub do szkoły doktorskiej.

„Stypendium na Start dla Doktorantów” – przeznaczone dla doktorantów pierwszego roku kształcenia w szkole doktorskiej, którzy osiągnęli w postępowaniu rekrutacyjnym wynik punktowy znajdujący się w 20% najwyższych wyników w danej dyscyplinie lub w ramach programu kształcenia w danej szkole doktorskiej.

„Stypendium na Start dla Sportowców” – przeznaczone dla doktorantów pierwszego roku kształcenia w szkole doktorskiej, będących wybitnymi sportowcami posiadającymi status medalisty Mistrzostw Polski lub finalisty Olimpiad, Mistrzostw Świata lub Europy.

Jak wnioskować?

Osoby chcące ubiegać się o stypendium muszą wypełnić wniosek, a następnie dostarczyć (wraz z załącznikami potwierdzającymi dane osiągnięcie – wyjątek stanowią osoby ubiegające się o Stypendium na Start dla Doktorantów) do Biura ds. Pomocy Materialnej do dnia 10 lutego 2023 r. Wniosek można dostarczyć:

• osobiście w siedzibie biura (codziennie);
  • za pośrednictwem Kancelarii Ogólnej (Budynek Auditorium Maximum na Kampusie Głównym UW, pok. 2, pon-pt: 8.00-14.30; z dopiskiem Biuro ds. Pomocy Materialnej);
  • wysyłając list pocztą tradycyjną (list musi dotrzeć do 6 lutego);
  • za pośrednictwem systemu ePUAP;
  • mailowo (opcja dopuszczalna tylko w przypadku wniosku podpisanego elektronicznie).

Wnioski złożone po terminie pozostają bez rozpatrzenia.

Ile wynosi stypendium?

Kwota stypendium zostanie opublikowana po zakończeniu etapu składania wniosków. Stypendium przyznawane jest na 12 miesięcy i wypłacone zostanie jednorazowo w ciągu 30 dni od dnia przyznania.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z BPM: bpm@uw.edu.pl.

Więcej informacji: LINK