Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych

Promotorzy – I rok

Doktoranci I roku, którzy chcieliby, by powołano jako ich promotora inną osobę niż ta wskazana w oświadczeniu złożonym w czasie rekrutacji do Szkoły Doktorskiej powinni złożyć wniosek o wyznaczenie promotora wraz z oświadczenie osoby gotowej do podjęcia się opieki promotorskiej (WZÓR). Uwaga, w powyżej opisanym przypadku we wniosku należy zaznaczyć wyznaczenie promotora, a nie zmianę!

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Szkoły w sytuacji niezłożenia wniosku o wyznaczenie promotora w terminie miesiąca od dnia podjęcia kształcenia uznaje się, że doktorant wnioskuje o wyznaczenie na promotora osoby wskazanej jako planowany promotor we wniosku o przyjęcie do Szkoły.

Jeżeli planują Państwo wnioskować o powołanie dodatkowego promotora należy złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem, pozytywnie zaopiniowany przez promotora oraz oświadczenie osoby gotowej do podjęcia się opieki promotorskiej (WZÓR).

Jeżeli planują Państwo wnioskować o powołanie promotora pomocniczego należy złożyć wniosek z uzasadnieniem, pozytywnie zaopiniowany przez promotora oraz oświadczenie osoby gotowej do podjęcia się opieki promotorskiej w charakterze promotora pomocniczego (WZÓR).

Rada SDNH nie później niż w terminie trzech miesięcy od dnia podjęcia kształcenia przez doktoranta wyznacza promotora lub promotorów.

Uwaga! Zmiany promotora oraz powołania lub zmiany promotora pomocniczego/dodatkowego można dokonać również w trakcie dalszego kształcenia w Szkole. Prosimy o zapoznanie się z zasadami opisanymi w Regulaminie Szkoły.

Wnioski, o ile zdecydują się Państwo je złożyć, należy przesłać na adres szkola.nh@uw.edu.pl w formie skanów podpisanych dokumentów do 2 listopada 2020 r.

 

Poniżej przypominamy także ogólne zasady dotyczące promotorów:

  1. Promotorem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora, która wyróżnia się uznanym krajowym lub międzynarodowym dorobkiem naukowym, w szczególności w okresie pięciu lat przed wyznaczeniem na promotora kierowała projektami badawczymi, publikowała wyniki własnych badań naukowych w recenzowanych czasopismach i wydawnictwach naukowych o uznanej renomie lub współpracowała z przedstawicielami innych ośrodków naukowych.
  2. Promotorem nie może zostać osoba, która pozostaje wyznaczonym promotorem dla więcej niż pięciu doktorantów lub osób ubiegających się o nadanie stopnia doktora; Dyrektor w wyjątkowych przypadkach może zwiększyć ten limit o jeden.
  3. Funkcję promotora pomocniczego może pełnić osoba posiadająca stopień doktora.