Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

III rok – dodatkowe informacje o zajęciach

aktualizacja wpisu: 21.06.2022

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy dodatkowe informacje na temat zajęć – uzupełnienie wpisu dotyczącego realizacji Programu w trakcie III roku kształcenia.

PRAKTYKI

Każdy_a doktorant_ka jest zobowiązany_a do zrealizowania praktyk w liczbie godzin określonych dla każdej dyscypliny w Programie Kształcenia.
Na odpowiednią liczbę praktyk w swojej dyscyplinie zostaliście już Państwo zapisani w USOS przez sekretariat Szkoły – wzorem poprzedniego roku.
Przypominamy, że zaliczenie z praktyk uzyskać można od koordynatora_ki praktyk na podstawie uzupełnionej karty praktyk – nazwiska osób koordynujących znajdują się w osobnym wpisie na stronie, natomiast karta praktyk dostępna jest w zakładce Dokumenty.

SEMINARIUM BADAWCZE II

Zgodnie z Programem Kształcenia, każdy_a doktorant_ka jest zobowiązany_a do zrealizowania kolejnych 60 godzin seminarium badawczego do końca IV roku kształcenia.
Zasady rejestracji, uczestnictwa w zajęciach i zaliczania są analogiczne do zasad dotyczących Seminarium Badawcze I, które mieliście Państwo obowiązek zaliczyć do końca II roku.
W ramach przypomnienia informujemy, że mogą Państwo rozłożyć godziny seminarium z pewną elastycznością, tj. zaliczyć 30h seminarium na III roku, następnie pozostałe 3oh na roku IV lub
w całości zaliczyć 60h na III/IV roku. W USOS mają Państwo do wyboru dwa przedmioty: Seminarium Badawcze II – 30h oraz Seminarium Badawcze II – 60h. Jeśli Państwo zdecydowali się w ciągu III roku zrealizować 30h, rejestrują się Państwo ponownie wybierając pierwszą opcję, jeśli natomiast zrealizowali Państwo w tym czasie całość wymaganych godzin, proszę wybrać opcję drugą. Jeśli zaś 60h planują Państwo wyrobić na IV roku, proszę pominąć rejestrację.
Przypominamy też, że seminaria zaliczane są przez koordynatorów_ki seminariów na podstawie wpisu zaliczenia przedmiotów wydziałowych w USOS lub przedstawionej karty seminariów zewnętrznych (dotyczy zajęć realizowanych w instytucjach zewnętrznych). Nazwiska koordynatorów_ek znajdują się w osobnym wpisie. Karta seminariów zewnętrznych jest do udostępniona w zakładce Dokumenty.

REJESTRACJA NA SEMINARIUM BADAWCZE II BĘDZIE OTWARTA OD 01.06.2022 (00:00) DO 20.06.2022 (23:59).

! UWAGA! Rejestracja na Seminarium Badawcze zostaje przedłużona do 23.06.2022 (czw) godz. 23.59 !

DODATKOWE ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE nie dotyczy dyscypliny nauki biologiczne

Program Kształcenia przewiduje realizację dodatkowych zajęć specjalistycznych w trakcie III roku kształcenia, w związku z tym zostaliście Państwo wpisani na przedmiot przez sekretariat Szkoły.
Wpis zaliczenia za przedmiot odbywa się na takich samych zasadach jak wpisy zaliczeń za Seminarium Badawcze I i II czy praktyki, tj. na podstawie zaliczenia konkretnych zajęć wydziałowych, otrzymują Państwo zaliczenie za przedmiot szkolny od właściwego_ej koordynatora_ki – są to te same osoby, które koordynują zaliczanie seminariów.
Szczegółowe informacje na temat wymaganego typu zajęć dla każdej dyscypliny podane są w Programie Kształcenia.
W razie wątpliwości sugerujemy uzgodnić wybór zajęć z promotorem_ką lub dodatkowo skontaktować się z osobami koordynującymi.