Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

II rok – informacje o zajęciach

[wpis aktualizowany]

TRANSFER WIEDZY (WARSZTAT NAUKOWCA)

zajęcia obowiązkowe do realizacji w wymiarze 4 godzin w j. polskim lub j. angielskim, które poprowadzi mgr Krzysztof Gulda.

Grupa polskojęzyczna:
  • wtorek 28.11 godz. 10.00-11.30, CNBCh, Aula AB
  • czwartek 30.11 godz. godz. 10.00-11.30, CNBCh, Aula AB
Grupa anglojęzyczna:
  • wtorek 12.12 godz. 10.00-11.30, CNBCh, Aula C
  • czwartek 14.12 godz. godz. 10.00-11.30, CNBCh, Aula C

Na zajęcia zostaną Państwo zapisani w USOS przez sekretariat. W przypadku chęci zmiany grupy na anglojęzyczną prosimy o kontakt.

UWAGA!

Ci z Państwa, którzy z jakichś powodów nie zrealizowali zajęć obowiązkowych z I roku i mają przeniesiony (za zgodą Dyrektora SDNSP) obowiązek ich zaliczenia na II rok powinni pamiętać o konieczności zgłoszenia chęci uczestnictwa w konkretnych zajęciach (na adres szkola.nsip@uw.edu.pl). Sugerujemy wcześniej przeczytać wpis dotyczący zajęć dla I roku, gdzie znajdą Państwo informacje w jaki sposób osoby uczestniczące będą zapisywane na zajęcia (w przypadku konieczności samodzielnych zapisów dostaną Państwo dostęp do rejestracji; w przypadku zapisów przez sekretariat zostaną Państwo dopisani do konkretnych zajęć na prośbę).

Dodatkowo przypominamy o:

SEMINARIUM BADAWCZE I (60 h do końca drugiego roku)

Doktorant_ka realizuje seminarium na Wydziale lub w instytucji zewnętrznej. Wyboru seminarium doktorant_ka dokonuje w uzgodnieniu z promotorem. Zajęcia te nie są prowadzone przez Szkołę. Zapisuje się na nie według zasad obowiązujących na danych zajęciach (nie zawsze jest możliwa rejestracja w USOS). Więcej informacji: https://szkolydoktorskie.uw.edu.pl/seminaria-badawcze-2/

ZAJĘCIA METODOLOGICZNE DO WYBORU (1700-SZD-ZJMTD) z pkt. II. 7 Programu Kształcenia – obowiązuje zaliczenie 30 godzin do końca IV semestru.

Za wpisanie zaliczenia tego przedmiotu odpowiada koordynator_ka dyscypliny. Zaliczenie może wpisać na podstawie uzyskanej od Państwa informacji o zaliczeniu konkretnego przedmiotu realizowanego na wydziale na podstawie np. karty przebiegu studiów.

Uwaga – zajęcia metodologiczne można realizować poprzez uczestnictwo w Wykładach dyscyplinowych (nie dotyczy chemii).

PRAKTYKI

Doktorant_ka realizuje praktyki na wydziale w ilości przewidzianej dla danej dyscypliny w programie kształcenia. Za wpis zaliczenia odpowiadają koordynatorzy_rki praktyk https://szkolydoktorskie.uw.edu.pl/koordynatorzy-praktyk-2/

WARSZTAT METODYCZNY (INDYWIDUALNY W RAMACH PRAKTYK) dotyczy dyscyplin nauki biologiczne i nauki o Ziemi i środowisku

Warsztat metodyczny zaliczany jest w parze z praktykami, służy poświadczeniu faktu, że realizowane przez Państwa praktyki odbyły się pod nadzorem (były wizytowane).
Za wpis zaliczenia odpowiedzialny_a jest koordynator_ka praktyk i dokonuje go również na podstawie przedstawionej karty praktyk.
Podobnie jak w przypadku praktyk, na warsztat zostaną Państwo zarejestrowani przez sekretariat – z wyjątkiem osób realizujących Program w pozostałych dyscyplinach, które zaliczały przedmiot wraz z praktykami realizowanymi podczas I roku kształcenia.

KONFERENCJA INTERDYSCYPLINARNA I

Konferencja odbędzie się w maju. Więcej szczegółów otrzymacie Państwo mailem na wiosnę.