Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

II rok – informacje o zajęciach

[aktualizacja 11.10.2022]

W semestrze zimowym na II roku odbędą się następujące zajęcia ogólnouniwersyteckie:

TRANSFER WIEDZY (WARSZTAT NAUKOWCA)
zajęcia obowiązkowe do realizacji w wymiarze 4 godzin w j. polskim lub j. angielskim, które poprowadzi mgr Krzysztof Gulda.

• 12.10.2021 i 13.10.2022 w godz. 10.00-12:00 – obowiązkowe zajęcia w j. polskim
  • 19.10.2021 i 20.10.2022 w godz. 10.00-12:00 – obowiązkowe zajęcia w j. angielskim

Na zajęcia zostali Państwo już zapisani w USOS. Tam znajduje się również informacja o tym, gdzie odbędą się zajęcia.

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE – ZAJĘCIA DLA CHĘTNYCH

Zajęcia poprowadzi prof. Piotr Wasylczyk (Wydział Fizyki).

• 01.12 i 08.12 w godz. 14.30-16.00 – zajęcia w j. polskim
  • 15.12 i 22.12 w godz. 14.10-16.00 – zajęcia w j. angielskim

Rejestracja na zajęcia będzie otwarta w terminie:07.11.2022 (poniedziałek) od godz. 20.00  do 21.11.2022 (poniedziałek) do godz. 23:59
Sale, w których odbędą się zajęcia, zostaną podane później, gdyż jest to zależne od liczby zarejestrowanych osób.

UWAGA!
Ci z Państwa, którzy z jakichś powodów nie zrealizowali zajęć obowiązkowych z I roku i mają przeniesiony (za zgodą Dyrektora SDNSP) obowiązek ich zaliczenia na II rok powinni pamiętać o konieczności zgłoszenia chęci uczestnictwa w konkretnych zajęciach (na adres szkola.nsip@uw.edu.pl). Sugerujemy wcześniej przeczytać wpis dotyczący zajęć dla I roku, gdzie znajdą Państwo informacje w jaki sposób osoby uczestniczące będą zapisywane na zajęciach (w przypadku konieczności samodzielnych zapisów dostaną Państwo dostęp do rejestracji; w przypadku zapisów przez sekretariat zostaną Państwo dopisani do konkretnych zajęć na prośbę).

Dodatkowo przypominamy o:

SEMINARIUM BADAWCZE I (60 h do końca drugiego roku)
Doktorant_ka realizuje seminarium na Wydziale lub w instytucji zewnętrznej. Wyboru seminarium doktorant_ka dokonuje w uzgodnieniu z promotorem. Zajęcia te nie są prowadzone przez Szkołę. Zapisuje się na nie według zasad obowiązujących na danych zajęciach (nie zawsze jest możliwa rejestracja w USOS). Więcej informacji: https://szkolydoktorskie.uw.edu.pl/seminaria-badawcze-2/

ZAJĘCIA METODOLOGICZNE DO WYBORU (1700-SZD-ZJMTD) z pkt. II. 7 Programu Kształcenia – obowiązuje zaliczenie 30 godzin do końca IV semestru.
Za wpisanie zaliczenia tego przedmiotu odpowiada koordynator_ka dyscypliny. Zaliczenie może wpisać na podstawie uzyskanej od Państwa informacji o zaliczeniu konkretnego przedmiotu realizowanego na wydziale na podstawie np. karty przebiegu studiów.

PRAKTYKI
Doktorant_ka realizuje praktyki na wydziale w ilości przewidzianej dla danej dyscypliny w programie kształcenia. Za wpis zaliczenia odpowiadają koordynatorzy_rki praktyk https://szkolydoktorskie.uw.edu.pl/koordynatorzy-praktyk-2/