Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

II rok – dodatkowe informacje o zajęciach

aktualizacja wpisu: 21.06.2022

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy dodatkowe informacje na temat zajęć – uzupełnienie wpisu dotyczącego realizacji Programu w trakcie II roku kształcenia.

PRAKTYKI

Każdy_a doktorant_ka jest zobowiązany_a do zrealizowania praktyk w liczbie godzin określonych dla każdej dyscypliny w Programie Kształcenia.
Na odpowiednią liczbę praktyk w swojej dyscyplinie zostaliście już Państwo zapisani w USOS przez sekretariat Szkoły – wzorem poprzedniego roku.
Dotyczy to również doktorantów i doktorantki dyscyplin nauki biologiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku, którzy_re rozpoczynają realizację praktyk od drugiego roku kształcenia.
Przypominamy, że zaliczenie z praktyk uzyskać można od koordynatora_ki praktyk na podstawie uzupełnionej karty praktyk – nazwiska osób koordynujących znajdują się w osobnym wpisie na stronie, natomiast karta praktyk dostępna jest w zakładce Dokumenty.

WARSZTAT METODYCZNY (INDYWIDUALNY W RAMACH PRAKTYK) dotyczy dyscyplin nauki biologiczne i nauki o Ziemi i środowisku

Warsztat metodyczny zaliczany jest w parze z praktykami, służy poświadczeniu faktu, że realizowane przez Państwa praktyki odbyły się pod nadzorem (były wizytowane).
Za wpis zaliczenia odpowiedzialny_a jest koordynator_ka praktyk i dokonuje go również na podstawie przedstawionej karty praktyk.
Podobnie jak w przypadku praktyk, na warsztat zostaliście Państwo zarejestrowani przez sekretariat – z wyjątkiem osób realizujących Program w pozostałych dyscyplinach, które zaliczały przedmiot wraz z praktykami realizowanymi podczas I roku kształcenia.

SEMINARIUM BADAWCZE I

Zgodnie z wymaganiami Programu Kształcenia do końca drugiego roku każdy_a doktorant_ka ma obowiązek zrealizować 60h seminarium poprzez wybór zajęć na wydziale
lub w instytucjach zewnętrznych.
Z racji, iż 60h musi być zrealizowane ogólnie do końca II roku kształcenia bez określenia konkretnej liczby godzin przypadających na I oraz II rok, mogli Państwo te godziny rozłożyć
elastycznie, tj. 30h zrobić na I roku i 30h na II roku lub ich całość zrobić od razu na I/II roku. W związku z tym, że podział godzin jest kwestią indywidualną, mają Państwo także i teraz możliwość zarejestrowania się na taką liczbę godzin, jaką Państwo rzeczywiście zrealizowali w czasie II roku kształcenia. W USOS mają Państwo do wyboru dwa przedmioty:
Seminarium Badawcze I – 30h oraz Seminarium Badawcze I – 60h. Jeśli Państwo w ciągu I roku zrealizowali 30h, rejestrują się Państwo ponownie wybierając pierwszą opcję, jeśli zdecydowali się Państwo by całość wymaganych godzin zrealizować na II roku, proszę wybrać opcję drugą. Jeśli zaś 60h wyrobili Państwo już na I roku, wówczas należy pominąć rejestrację.
Przypominamy, że seminaria zaliczane są przez koordynatorów_ki seminariów na podstawie wpisu zaliczenia przedmiotów wydziałowych w USOS lub przedstawionej karty seminariów zewnętrznych (dotyczy zajęć realizowanych w instytucjach zewnętrznych). Nazwiska koordynatorów_ek znajdują się w osobnym wpisie. Karta seminariów zewnętrznych jest do udostępniona w zakładce Dokumenty.
Gdyby jeszcze raz Państwo potrzebowali zapoznać się z zasadami zaliczania seminariów, to znajdą je Państwo we wpisie Seminaria badawcze.

REJESTRACJA NA SEMINARIUM BADAWCZE I 30H/60H BĘDZIE OTWARTA OD 01.06.2022 (00:00) DO 20.06.2022 (23:59).

! UWAGA! Rejestracja na Seminarium Badawcze zostaje przedłużona do 23.06.2022 (czw) godz. 23.59 !

ZAJĘCIA METODOLOGICZNE DO WYBORU

Podobnie jak w przypadku seminarium badawczego mają Państwo obowiązek zaliczyć zajęcia metodologiczne w wymiarze 30h do końca II roku kształcenia.
Wpis zaliczenia uzyskuje się od właściwego_ej koordynatora_ki dyscypliny, zazwyczaj po przedstawieniu karty przebiegu studiów jako poświadczenia uczęszczania i zaliczenia wybranych zajęć wydziałowych, które mają być rozliczone na poczet zajęć metodologicznych.
Na przedmiot zostaliście już Państwo zapisani w USOS przez sekretariat Szkoły.
Więcej szczegółów na temat zajęć i sposobu zaliczania znajduje się we wpisie Zajęcia metodologiczne do wyboru.