Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Heurystyki – cykl seminariów Szkół Doktorskich

21 marca 2024 o godz. 16.00 w Auli Starej Biblioteki UW odbędzie się kolejne seminarium Szkół Doktorskich UW z cyklu „Heurystyki” pt. Od utopii do dystopii? Człowiek a środowisko w badaniach humanistów.

Wystąpią:

• mgr Magdalena Filipek i prof. dr hab. Elżbieta Wichrowska

Zielnik jako praktyka codzienności. Od atlasu botanicznego do archiwum pamięci

• mgr Michał Piasecki i dr hab. Wojciech Michera

“Na martwej planecie nie będzie sztuki”. O atakach aktywistów/ek klimatycznych na obrazy

• mgr Dagmara Mateja i dr hab. Agnieszka Budzyńska-Daca oraz dr Ewa Modrzejewska

Debata klimatyczna w polskich mediach opiniotwórczych w latach 2015-2022

Cykl „Heurystyki” powstał z inicjatywy Rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzego Z. NowakaCelem seminarium jest promocja badań doktorantów i doktorantek UW. Wydarzenie odbywa się cztery razy w roku. W czasie każdego seminarium doktoranci i doktorantki przy wsparciu swoich promotorów prezentują swoje badania, a następnie biorą udział w dyskusji z udziałem publiczności.

Serdecznie zapraszamy!