Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Postępowanie jednoeatpowe

– rejestracja w IRK, złożenie w IRK wniosku o przyjęcie do Szkoły:
od 5 maja do 28 czerwca 2021 r.

Postępowanie rekrutacyjne:
– publikacja harmonogramu rozmów kwalifikacyjnych: do 12 lipca 2021 r.
– postępowania kwalifikacyjne: od 12 lipca do 30 lipca 2021 r.
– ogłoszenie listy rankingowej: do 4 sierpnia 2021 r.
– przyjmowanie dokumentów od zakwalifikowanych: od 9 sierpnia do 23 września 2021 r.
– ogłoszenie listy przyjętych: do 28 września 2021 r.

Więcej informacji: Zarządzenie Rektora, zmiana Zarządzenia Rektora

Harmonogram postępowań kwalifikacyjnych

Matematyka i Informatyka

egzamin pisemny: 12 lipca 2021 r. godz. 13:00 -16:00 w trybie stacjonarnym
Miejsce: sala 3180 (II piętro), Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, ul. Banacha 2, 02-097 Warszawa (lokalizacja)

W uzasadnionych przypadkach (np. gdy kandydat przebywa za granicą), na pisemną prośbę kandydata skierowaną do przewodniczącego zespołu kwalifikacyjnego powołanego dla dyscyplin matematyka i informatyka, egzamin pisemny może być zastąpiony egzaminem przeprowadzonym na odległość z wykorzystaniem powszechnie dostępnych narzędzi internetowych.
Podania w sprawie przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na odległość z wykorzystaniem powszechnie dostępnych narzędzi internetowych, należy składać w ciągu dwóch dni od daty publikacji harmonogramu egzaminów kwalifikacyjnych. Podania należy składać w formie skanu podania podpisanego przez kandydata na adres: rekrutacja.nsp@uw.edu.pl

rozmowy kwalifikacyjne: 19 -23 lipca 2021 r. (w trybie zdalnym przy wykorzystaniu platformy Google Meet)
Na 7 dni przed zaplanowaną rozmową kwalifikacyjną w trybie zdalnym Kandydaci otrzymają poprzez system IRK wiadomość z informacją o godzinie spotkania wraz z linkiem.

Harmonogram rozmów kwalifikacyjnych – matematyka i informatyka (link) (data publikacji: 10.07.2021)

Nauki fizyczne

egzamin pisemny: 13 lipca 2021 r., godz. 10:00-13:00 w trybie on-line za pomocą Google-Meet
Arkusz egzaminacyjny zawiera listę najważniejszych stałych. Kandydaci nie mogą używać w trakcie egzaminu innych pomocy niż kalkulator naukowy. O wyznaczonej porze kandydat musi połączyć się z zespołem kwalifikacyjnym za pomocą platformy Google Meet i skutecznie transmitować obraz przedstawiający kandydata rozwiązującego zadania; kandydat powinien wysłać zespołowi skany lub zdjęcia rozwiązań nie później niż w przeciągu 10 min od zakończenia egzaminu.

Pisemny egzamin kwalifikacyjny z nauk fizycznych – informacje (link)

rozmowy kwalifikacyjne: 19 – 30 lipca 2021 r. (poniedziałek – piątek) w trybie on-line za pomocą Google Meet

Harmonogram rozmów kwalifikacyjnych – nauki fizyczne (link) (data publikacji: 10.07.2021)

Nauki chemiczne

egzamin pisemny: 14 lipca 2021 r. godz. 11:00 w trybie stacjonarnym
Miejsce: Aula – Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Pasteura 1, Warszawa

W uzasadnionych przypadkach (np. gdy kandydat przebywa za granicą), na pisemną prośbę kandydata skierowaną do przewodniczącego zespołu kwalifikacyjnego powołanego dla dyscypliny nauki chemiczne, egzamin pisemny może być zastąpiony egzaminem ustnym przeprowadzonym na odległość z wykorzystaniem powszechnie dostępnych narzędzi internetowych.
Podania w sprawie przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na odległość z wykorzystaniem powszechnie dostępnych narzędzi internetowych, należy składać w ciągu dwóch dni od daty publikacji harmonogramu rozmów kwalifikacyjnych, w tym egzaminów kwalifikacyjnych. Podania należy składać w formie skanu podania podpisanego przez kandydata na adres: rekrutacja.nsp@uw.edu.pl

rozmowy kwalifikacyjne (w trybie stacjonarnym, sala im. Marii Skłodowskiej Curie, Wydział Chemii, ul. Pasteura 1): 19 – 30 lipca 2021 r. (poniedziałek – piątek), godz. 10:00-16:00
Na 7 dni przed zaplanowaną rozmową kwalifikacyjną Kandydaci otrzymają poprzez system IRK wiadomość z informacją o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Harmonogram rozmów kwalifikacyjnych – nauki chemiczne (link) (data publikacji: 10.07.2021)

Nauki biologiczne

ustny egzamin oraz rozmowy kwalifikacyjne: 15, 16, 19, 20 lipca 2021 r. (w trybie zdalnym przy wykorzystaniu platformy Google Meet)
Na 7 dni przed zaplanowaną rozmową kwalifikacyjną/ustnym egzaminem w trybie zdalnym Kandydaci otrzymają poprzez system IRK wiadomość z informacją o godzinie spotkania wraz z linkiem.

Harmonogram egzaminów i rozmów kwalifikacyjnych – nauki biologiczne (link) (data publikacji: 07.07.2021)

Nauki o Ziemi i środowisku

ustny egzamin oraz rozmowy kwalifikacyjne: 19 – 21 lipca 2021 r. (w trybie zdalnym przy wykorzystaniu platformy Google Meet)

Harmonogram egzaminów i rozmów kwalifikacyjnych – nauki o Ziemi i środowisku (link) (data publikacji: 10.07.2021)