Wsparcie finansowe

Wsparcie finansowe związane z realizacją Indywidualnego Planu Badawczego
Szkoła Doktorska Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oferuje możliwość dofinasowania możliwość uzyskania dofinansowania kosztów wyjazdów związanych z udziałem w konferencjach, warsztatach, szkołach letnich itp.
Podstawowym celem programu jest finansowe wsparcie działań naukowych służących realizacji Indywidualnego Planu Badawczego oraz obecności doktorantów w międzynarodowym środowisku akademickim.
Program jest skierowany do doktorantów w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych, planujących działania związane z międzynarodowym upowszechnieniem wyników swoich badań lub podnoszeniem swoich kwalifikacji badawczych.
Zasady ubiegania się o finansowanie kosztów uczestnictwa w konferencjach, warsztatach, szkołach letnich itp .
- Trzy terminy składania wniosków, do 18 grudnia 2019, do 20 marca 2020 r., w październiku 2020 r. Decyzja o przyznaniu dofinansowania zostanie ogłoszona około miesiąca po ostatecznym terminie składania wniosków.
- Dofinansowane mogą być jedynie przyszłe wydarzenia. Nie jest dopuszczalna refundacja udziału w konferencjach czy kursach, które już się odbyły.
- Wsparcie ma na celu między innymi pomoc w nawiązaniu międzynarodowej współpracy naukowej i włączenie w międzynarodowy obieg naukowy. Dlatego preferowane będą wyjazdy na wydarzenia o charakterze międzynarodowym, zwłaszcza organizowane przez czołowe uniwersytety i/lub najbardziej renomowane międzynarodowe organizacje naukowe.
- Jeśli chodzi o dofinansowanie wyjazdów na konferencje to:
- Będzie ono dotyczyć wyjazdów z referatami (potrzebna jest informacja o przyjęciu abstraktu) powiązanymi z realizowanymi projektami doktorskimi
- Zgodnie z podstawowym celem programu, preferowane będą konferencje międzynarodowe o uznanej renomie (organizowane przez uznane w danej dyscyplinie sieci czy organizacje naukowe oraz najlepsze uniwersytety).
- Jeśli chodzi o dofinansowanie szkół letnich, udziału w warsztatach metodycznych itp. preferowane będą szkoły, warsztaty o uznanej w środowisku akademickim renomie (organizowane przez uznane w danej dyscyplinie sieci czy organizacje naukowe oraz najlepsze uniwersytety)
- W niektórych sytuacjach możliwe będzie sfinansowanie całości uzasadnionych kosztów, ale najczęstszą zasadą będzie dofinansowanie części kosztów (np. biletu umożliwiającego podróż, opłaty konferencyjnej, kosztów zakwaterowania).
- Do wniosku wskazane jest dołączenie opinii lub zgody promotora (kandydata na promotora, jeśli promotor nie został jeszcze formalnie wyznaczony).
- Przed rozstrzygnięciem wnioski będą opiniowane przez trzyosobowy zespół powołany przez Dyrektora Szkoły spośród członków Rady Szkoły reprezentujących różne dyscypliny naukowe.
Applications
- Wnioski należy przesyłać elektronicznie do Szkoły (szkola.ns@uw.edu.pl), na formularzu dostępnym tutaj
Wnioski złożone inaczej niż na formularzu lub niezłożenie kompletnej dokumentacji, może spowodować, że wniosek zostanie odrzucony.
W przypadku otrzymania dofinansowania, należy złożyć w Sekretariacie Szkoły oryginały wniosku i dokumentacji.
- Do wniosku wskazane jest dołączenie opinii lub zgody promotora (kandydata na promotora, jeśli promotor nie został jeszcze formalnie wyznaczony). Do formularza oraz opinii promotora powinny być dodane inne dokumenty jak informacja o przyjęciu streszczenia.
- Doktorant, który otrzymał z SDNS dofinansowanie powinien:
Przed wyjazdem:
- Wypełnić i podpisać dwóch miejscach wniosek wyjazdowy , a następnie przedłożyć
- Dyrektorowi Szkoły Doktorskiej, prof. dr. hab. Pawłowi Swianiewiczowi – do akceptacji*,
- Izabeli Pawłowskiej z Sekretariatów Szkół – do potwierdzenia źródeł finansowania.
*w przypadku współfinansowania wyjazdu przez inną jednostkę, na wniosku wyjazdowym muszą być podpisy Pełnomocnika Kwestora i Kierownika tamtej Jednostki.
Następnie należy formularz przekazać Sekcji Obrotu Zagranicznego (Kwestura, ul. Karowa 20, 10:00-14:00,pok. 406).
Na wniosku wyjazdowym przekazanym do Kwestury musi być już określona wysokość świadczeń przysługujących osobie wyjeżdżającej.
- Bilety lotniczne zakupuje się obecnie w biurz WhyNotTRAVEL. Do Biura należy przekazywać TYLKO wypełniony i podpisany formularz
- „Zlecenie zakupu biletu”
- lub, jeżeli dotyczy – „Zlecenie na zakup biletu na przelot „tanią linią lotniczą”
Po wyjeździe:
- Wypełnić i złożyć w Sekcji Obrotu Zagranicznego Kwestury UW (ul. Karowa 20, godz. 10:00-14:00, pok. 406)
a także jego kopię w Sekretariacie Szkoły (Krakowskie Przedmieście 1, 10:00-14:00)
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Sekretariatem Szkoły (szkola.ns@uw.edu.pl) i Sekcją Obrotu Zagranicznego (Kwestura, ul. Karowa 20, 10:00-14:00, pok. 406, edyta.szaleniec@adm.uw.edu.pl)
Update: Wsparcie finansowe – 2 termin składania wniosków
Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, prof. dr hab. Paweł Swianiewicz, ogłasza drugi termin składania wniosków o finansowanie udziału w konferencjach, warsztatach, szkołach letnich etc.
Ogłoszenie skierowane jest do doktorantów w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych, planujących działania związane z międzynarodowym upowszechnieniem wyników swoich badań lub podnoszeniem swoich kwalifikacji badawczych.
Wnioski można składać elektronicznie, przesyłając na adres: szkola.ns@uw.edu.pl do 20 marca 2020 r.
Zasady programu dostępne są tutaj
Update 2:
Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, prof. dr hab. Paweł Swianiewicz, ogłosił rozstrzygniecie drugiego naboru wniosków o finansowanie udziału w konferencjach, warsztatach, szkołach letnich etc.
Wnioski mogli złożyć doktoranci Szkoły, planujący działania związane z międzynarodowym upowszechnieniem wyników swoich badań lub podnoszeniem swoich kwalifikacji badawczych.
Trzeci termin składania wniosków o dofinansowanie planowany jest we wrześniu lub październiku 2020 r.
Informacje o wsparciu finansowym w roku akademickim 2019/2020
W grudniu 2019 r. do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych złożono 5 aplikacji. Dofinansowanie otrzymali następujący doktoranci:
- Nigina Misirova (pedagogika) – 2620 PLN (wnioskowanie: 2620 PLN), na uczestnisctwo w EERA, szkole letniej w Jyvaksyka (Finlandia).
- Mateusz Ambrożek (nauki o polityce i administracji) – 1400 PLN (wnioskowanie: 1400 PLN) na uczestnictwo w konferencji akademickiej “Faces of War” w Londynie.
- Stanisław Zakroczymski (nauki prawne) – 1100 PLN (wnioskowanie t: 4000 PLN) na uczestnictwo w NISPAcee Annual Conference w Splicie (Chorwacja).
W marcu 2020 r. do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych złożono 10 aplikacji. Dofinansowanie otrzymali następujący doktoranci:
- Górczyńska Marta – 3500 PLN (wnioskowanie: 3500 PLN)
- Gurshev Oleg – 2000 PLN (wnioskowanie: 2300 PLN)
- Listkiewicz Aleksandra – 4500 PLN (wnioskowanie: 5300 PLN)
- Olejnik Agnieszka – 5000 PLN (wnioskowanie: 7950 zł)
- Polak Aleksandra – 2300 PLN (na uczestnictwo w wydarzeniu online, które nie wymaga kosztów podróży i diet)
- Szkudlarek Aleksandra – 1000 PLN (wnioskowanie: 1200 PLN)
- Tomczyk Agnieszka – 1300 PLN (wnioskowanie: 1300 PLN)
- Żuchniewicz Malwina – 3500 PLN (wnioskowanie: 4420 PLN)
Wpis dotyczący drugiej tury (grudzień 2020r): LINK
Wpis ze zwycięzcami z grudnia: LINK