Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych

Zaproszenie na wykład w ramach Seminarium Szkoły

Drodzy Doktoranci,

W imieniu Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW zapraszamy na wykład pt. Social science research – principles, methods, challenges and solutions. The American perspective” który wygłosi Prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal Justice – City University of New York (Department of Law, Police Science & Criminal Justice  Administration).

Wykład odbędzie się w ramach Seminarium szkoły SDNS 14 grudnia  w godz. 15:00-16:30 w trybie online na platformie ZOOM i będzie prowadzony w języku angielskim. Spotkanie otworzy i moderować Dyrektor ds. badań naukowych w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW – dr hab. Mikołaj Pawlak, prof. uczelni.

Link do spotkania: Seminarium Szkoły

Wystąpienie dla doktorantów ze Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych ma na celu międzynarodowy transfer wiedzy w obszarze związanym z badaniami w naukach społecznych prowadzonymi na  gruncie amerykańskim. Prof. Katarzyna Celińska jest doświadczonym badaczem naukowym, realizującym zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest także dydaktykiem, który prowadzi dla amerykańskich studentów zajęcia z metod i technik badań w naukach społecznych, w tym w kryminologii. W trakcie wystąpienia Prof. Celińska zapozna studentów z najważniejszymi zasadami dotyczącymi prowadzenia badań społecznych akcentowanymi w środowisku amerykańskich badaczy oraz zaprezentuje (przede wszystkim w oparciu o doświadczenia własne) wybrane metody badawcze. Prelegentka przedstawi  również najczęstsze trudności i wyzwania ( w tym także natury etycznej), przed którymi staje badacz zjawisk społecznych realizujący badania w Stanach Zjednoczonych (zwłaszcza w odniesieniu do badań prowadzonych w środowiskach wrogich/zamkniętych), jak również zaprezentuje najczęściej stosowane sposoby rozwiązywania tych trudności, inicjując także dyskusję w zakresie oceny skuteczności i zasadności danego typu postępowania.

Profesor Katarzyna Celińska ma wykształcenie zarówno prawnicze, jak i  socjologiczne, a w swojej działalności dydaktycznej oraz badawczej koncentruje się na zagadnieniach z obszaru kryminologii, polityki kryminalnej oraz wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Profesor Celińska jest także aktywną badaczką naukową (ośrodki, w których realizowała badania obejmują przede wszystkim amerykańskie zakłady karne: Utah State Prison w Salt Lake City,  Central Utah Correctional Facility w Gunnison,  Cook County Jail w Chicago, Edna Mahan Correctional Facility for Women w New Jersey), a realizowane przez nią badania dotykają zagadnień niezwykle istotnych dla nauk społecznych, w tym kryminologii. Od wielu lat Profesor Katarzyna Celińska zajmuje się także ewaluacją programów z zakresu prewencji przestępczości, w tym Functional Family Therapy.

Wykład Prof. Katarzyny Celińskiej jest realizowany w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego PO WER, ścieżka 3.5.

Serdecznie zapraszamy !