Zaproszenie na Shakespeare in Culture Colloquy

Afiliowana przy Wydziale Neofilologii grupa badawcza Shakespeare in Culture, którą prowadzi prof. Anna Cetera-Włodarczyk, organizuje dwa razy do roku wydarzenie o nazwie Shakespeare in Culture Colloquy (SCC) z założenia przybliżające obszary badawcze, które nie są silnie reprezentowane wśród szekspirologów na naszej uczelni. Wydarzenie zwykle składa się z części metodologicznej (w formule wykładu/ prezentacji) oraz części bardziej interaktywnej, warsztatowej. Tym razem zaplanowany jest jeszcze panel, dyskusja o lekturach zasugerowanych przez prowadzącego.

Najbliższe SCC zaplanowane jest na 7 listopada, temat przewodni – posthumanism, naszym gościem jest prof. Karen Raber, autorka kilku ważnych książek poświęconych tej tematyce, obecnie prezydent Amerykańskiego Towarzystwa Szekspirowskiego. Zaczynamy od ogólnego wykładu o posthumanizmie, potem przykłady zastosowań do kanonu szekspirowskiego, na koniec dyskusja o lekturach.

więcej informacji – Shakespeare-Focus-on-Posthumanism-

Na początek stycznia zaplanowane są też kolejne SCC, poświęcone humanistyce cyfrowej (digital tools). Poprowadzi je prof. Jonathan Hope, Uniwersytet w Arizonie.