Szkoła Doktorska Nauk Społecznych

Zaproszenie na inaugurację Multilingualism Research Hub

Szanowni Państwo!

Rozpoczęto działalność międzywydziałowej grupy Multilingualism Research Hub powstałej w ramach Działania IDUB II 3.7 „Wielojęzyczność”.

Spotkanie inauguracyjne Multi-R-Hub odbędzie się w najbliższy piątek, 14 stycznia 2022 r. o godz. 12.00 na Dobrej 55, w sali 3014 (3 piętro). Zapraszamy społeczność badaczy wielojęzyczności na krótką prezentację Multi-R-Hub, przedstawienie planu spotkań w następnym semestrze oraz pomysły współpracy. Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej: https://multirhub.idub.uw.edu.pl/

W drugiej części spotkania odbędzie się wykład dr Katarzyny Wojtylak, post-doc w projektach IDUB II 3.2 i II 3.7. Poniżej – krótki opis jej wystąpienia zatytułowanego “Linguistic Research Skills – experiences from the Amazon”:

How does one proceed when engaging with people at their field site without a common language? In this talk, I will introduce the idea of fieldwork conducted in areas where non‐written and lesser‐known languages are spoken, in particular those of the Amazon. In addition to discussing the practical methods for language learning and linguistic documentation, I will also focus on the importance of speaking local languages when conducting research in remote areas of the world.

Serdecznie zapraszamy!