Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Międzydziedzinowa Szkoła Doktorska

Promotorzy – I rok

Doktoranci i doktorantki I roku składają wniosek o wyznaczenie promotorów wraz z oświadczeniami osób gotowych do podjęcia się opieki promotorskiej [WZÓR1] albo wniosek o powołanie promotora i promotora pomocniczego wraz z oświadczeniami [WZÓR2].

Rada MSD, na podstawie złożonych wniosków, nie później niż w terminie trzech miesięcy od dnia podjęcia kształcenia przez doktoranta/kę wyznacza promotorów.

Uwaga! Zmiany w składzie promotorskim można dokonywać również w trakcie dalszego kształcenia w Szkole. Prosimy o zapoznanie się z zasadami opisanymi w Regulaminie Szkoły [LINK].

Podpisane i kompletne wnioski należy przesłać na adres szkola.m@uw.edu.pl do 15 listopada 2021 r.


UWAGA! W związku z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, dział X, Art. 345, podpunkt 17, która nakłada na uczelnie obowiązek raportowania w systemie POL-on danych o obecnych oraz przeszłych promotorach doktorantów szkół doktorskich zwracamy się z prośbą o wypełnienie załączone ankiety przez Państwa potencjalnych promotorów.

Ankieta osobowa: PLIK


Poniżej przypominamy także ogólne zasady dotyczące promotorów:

Promotorem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora, która wyróżnia się uznanym krajowym lub międzynarodowym dorobkiem naukowym, w szczególności w okresie pięciu lat przed wyznaczeniem na promotora kierowała projektami badawczymi, publikowała wyniki własnych badań naukowych w recenzowanych czasopismach i wydawnictwach naukowych o uznanej renomie lub współpracowała z przedstawicielami innych ośrodków naukowych.

Promotorem nie może zostać osoba, która pozostaje wyznaczonym promotorem dla więcej niż pięciu doktorantów lub osób ubiegających się o nadanie stopnia doktora; Dyrektor w wyjątkowych przypadkach może zwiększyć ten limit.

Funkcję promotora pomocniczego może pełnić tylko osoba posiadająca stopień doktora.

Opieka naukowa nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej jest sprawowana przez promotora lub promotorów albo przez promotora i promotora pomocniczego, co oznacza, że doktorant/ka nie może mieć wyznaczonego jednocześnie promotora dodatkowego i pomocniczego. Nie można mieć też wyznaczonego więcej niż jednego promotora pomocniczego.