Szkoła Doktorska Nauk Społecznych

NABÓR: Doctoral Summer School – LERU

Uprzejmie informujemy, że komisja w składzie: dr hab. Katarzyny Kołodziejczyk (członkini Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych), prof. dr hab. Jana J. Michałka (członka Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych), dr hab. Macieja Ślifirczyka (członka Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych) oraz mgr Małgorzaty Foryś- Basiejko (przedstawicielki doktorantów) wytypowała listę rankingową do Szkoły Letniej LERU.

Zwycięzca:

1. Amrutha Varkey

Lista rezerwowa:

1. Satia Rożynek
  2. Paweł Wiechetek

Gratulujemy!

Aktualizacja

Harmonogram:

Nazwisko zwycięzcy kwalifikacji wewnętrznej: do 23 marca 2021.

Ostateczną listę uczestników szkoły letniej spośród nadesłanych kandydatur wyłoni jej organizator (Uniwersytet w Utrechcie)

Zaktualizowany program i szczegółowe informacje [LINK]

W tym roku, Prorektor ds. badań, prof. dr hab. Zygmunt Lalak, wybrał Szkołę Doktorską Nauk Społecznych do zgłoszenia jednego doktoranta do Szkoły Letniej w ramach projektu League of European Research Universities „ LERU”.

LERU Doctoral Summer School to cykliczne wydarzenie, którego celem jest zapewnienie doktorantom możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, który wykracza poza zwyczajowe kształcenia w ramach studiów doktoranckich. Uczestnicy szkoły tworzący międzynarodowe i interdyscyplinarne środowisko, mają niezwykłą okazję nie tylko, do wymiany własnych doświadczeń, ale, dzięki zaplanowanej serii zajęć, do przeżycia niezwykle stymulującego doświadczenia edukacyjnego.

Gdzie: University of Utrecht;

Kiedy: 4 – 8 lipca 2022;

Temat: “The University of the Future. Rethinking the role of universities worldwide in the face of the challenges of the 21st century”;

Program i szczegółowe informacje [LINK];

Wymagania:

– przesłanie CV w języku angielskim;
– przesłanie listu motywacyjnego w języku angielskim;
– przesłanie tytułu projektu badawczego ( rozprawy doktorskiej)  wraz z krótkim opisem, w tym informacją o stanie zaawansowania prac ( nie więcej niż 1800 znaków ze spacjami) w języku angielskim;
– krótka analiza dotycząca roli uniwersytetów w skali globalnej a znaczenie dla projektu badawczego w języku angielskim (nie więcej niż 1500 znaków ze spacjami)
– silna motywacja do przemyślenia roli uniwersytetów w skali globalnej;
– dostępność przez cały czas trwania LERU;
– gotowość do wzięcia udziału we wszystkich zajęciach (przed rozpoczęciem LERU, 29 czerwca po południu, odbędzie się obowiązkowe szkolenie przygotowawcze online).

Aby wziąć udział w rekrutacji należy złożyć wymagane dokumenty w formacie .pdf do 28 lutego 2021 (włącznie), elektronicznie, na adres szkola.ns@uw.edu.pl, koniecznie z tytułem:
LERU – [imię i nazwisko doktoranta]

Aplikacje będą ocenianie przez czteroosobową komisję złożoną z członków Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych i Samorządu doktorantów, w skład której wchodzą:

– dr hab. Katarzyna Kołodziejczyk,
– prof. dr hab. Jan J. Michałek,
– dr hab. Maciej Ślifirczyk,
– mgr Małgorzata Foryś- Basiejko.

Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone do 23 marca 2021.