Międzydziedzinowa Szkoła Doktorska

I rok – formalności i ogłoszenia

Szanowni Doktoranci!

Gratulujemy dołączenia do grona doktorantów i doktorantek Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej!

Inauguracja roku akademickiego w Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej odbędzie się 4 października (poniedziałek) o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej (poziom -1) Budynku Kolegium „Artes Liberales” w Białej Willi przy ul. Dobrej 72.

Wydarzenie planowane jest w formie hybrydowej, o czym zostali Państwo powiadomieni w wiadomości mailowej.

Ślubowanie

Zgodnie z Regulaminem Szkoły nabywają Państwo prawa doktoranta/doktorantki z chwilą złożenia ślubowania o następującej treści:

„Ślubuję uroczyście, że będę wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy i rozwoju własnej osobowości, szanować prawa i obyczaje akademickie oraz całym swym postępowaniem dbać o godność i honor doktoranta/doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego”

Decyzją Dyrektora MSD, prof. Pawła  Stępnia, termin złożenia ślubowania to 1 października 2021 roku

Złożenie ślubowania należy potwierdzić w systemie USOSweb (ekran dostępny po zalogowaniu się) między 1 a 31 października 2021 roku. Niezłożenie ślubowania jest przesłanką do skreślenia z listy doktorantów.

Odbiór legitymacji

Staramy się zrobić wszystko, by Państwa legitymacje były do odbioru jak najszybciej, jednak nie jest to zależne od nas. W związku z powyższym prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy w celu sprawdzenia czy ELD jest gotowa do odbioru. Odbiór elektronicznej legitymacji doktoranta możliwy jest po wcześniejszym umówieniu się przez kalendarz dostępny na stronie (LINK).

Akademiki

Informacje na temat akademików dostępne są przez KATALOG > AKADEMIKI oraz na stronie LINK

Aby złożyć wniosek o akademik wykonaj następujące kroki w USOSweb: zakładka DLA WSZYSTKICH > WNIOSKI > Wnioski, które można złożyć w Twoich jednostkach – wybierz właściwy wniosek – Wniosek o akademik – zacznij wypełniać

Badania lekarskie

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz.U. z 2019 r., poz. 141) jako doktoranci Szkoły Doktorskiej są Państwo zobligowani do wykonywania okresowych badań lekarskich.

W tym celu należy:

1. Odebrać w sekretariacie Szkoły skierowanie na badania (ogólne i w kierunku zakażenia prątkami gruźlicy)
  2. Udać się do promotora celem wpisania przez niego na skierowaniu czynników szkodliwych dla zdrowia.
  3. Umówić się na badania w przychodni Centermed.
  4. Przynieść do sekretariatu SD zaświadczenie wydane przez lekarza oraz przedstawić je na Wydziale, jeśli jest ono wymagane, żeby uzyskać dostęp do laboratoriów.  Dokumenty mogą być przesłane mailowe na adres szkoły – szkola.m@uw.edu.pl

ORCID

Jako naukowcy muszą Państwo posiadać numer ORCID (Open Researcher and Contributor ID). Numer ten pozwala na identyfikację Państwa np. w przypadku publikacji naukowych. Proszę wygenerować swój numer na stronie:  LINK  (Instrukcja i wzór oświadczenia: LINK). Sekretariat musi otrzymać od Państwa wydrukowane i podpisane oświadczenie o numerze ORCID do 31 października 2021 r.

Mail w domenie UW

Prosimy o jak najszybsze założenie konta pocztowego w domenie uw.edu.pl. Zakładanie konta dostępne jest pod tym adresem (LINK). Osoby, które już mają adres w domenie @student.uw.edu.pl a chcą mieć w domenie @uw.edu.pl należy wejść na stronę https://dodaj.google.uw.edu.pl. Prosimy o przesłanie informacji o adresie mailowym w domenie UW na adres: szkola.m@uw.edu.pl w terminie do 15 października 2021.

Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Rektora UW nr 279 z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie poczty elektronicznej Uniwersytetu Warszawskiego:
Każdy pracownik, doktorant i student Uniwersytetu jest zobowiązany do posiadania i bieżącego korzystania z elektronicznej poczty uniwersyteckiej, w tym odbierania wiadomości. W sprawach związanych z działalnością Uniwersytetu, w których konieczne jest użycie poczty elektronicznej, użytkownicy są zobowiązani do korzystania wyłącznie z elektronicznej poczty uniwersyteckiej. Korespondencję pracownika, studenta lub doktoranta Uniwersytetu wysłaną z innego adresu elektronicznego niż elektroniczna poczta uniwersytecka pozostawia się bez rozpoznania.

Stypendium

Stypendium doktoranckie wynosi 2371.70 zł (ok. 2100 zł netto). Jest wypłacane (bez przerwy wakacyjnej) ok. 17 dnia każdego miesiąca. Pierwsza wypłata w nowym roku akademickim zaplanowana jest na 15-18 października.

USOS

Po uzyskaniu przez Państwa w IRK statusu „przyjęty”, administracja szkół doktorskich wprowadza Państwa dane do systemu USOS. Logowanie dla osób, które po raz pierwszy kształcą się na UW, odbywa się przy użyciu danych z systemu IRK. USOSweb: LINK.

Zajęcia na I roku

Informacje na temat zajęć w I semestrze kształcenia zostały zebrane pod tym adresem: LINK.

Rejestracja na zajęcia I semestru planowana jest w terminie 04-12 października, za pośrednictwem systemu USOSweb