Szkoła Doktorska Nauk Społecznych

Dyrektor SDNS w kadencji 2021–2024

W dniu 14 stycznia Pani prof. dr hab. Mirosława Czerny została powołana na Dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego na kadencję 2021–2024.

Pani prof. Mirosława Czerny jest geografem, prof. zwyczajnym na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych, w Katedrze Geografii Miast i Planowania Przestrzennego. Jest też latynoamerykanistką, bowiem jej obszar zainteresowań obejmuje kwestie geografii miast, rozwoju regionalnego, ubóstwa i niedorozwoju, globalizacji i jej roli w procesach regionalnych nie tylko z perspektywy ogólnej, ale przede wszystkim w Ameryce Łacińskiej. Od 1976 r. prowadzi badania i wykłady na uniwersytetach latynoamerykańskich – ostatnio przede wszystkim w Kolumbii, w Peru i w Meksyku. Tematyka ubóstwa, dzielnic marginalnych, struktury przestrzennej miast i dysproporcji w rozwoju regionalnym pojawia się w większości prac naukowych pani prof. Czerny.

Poprzednikiem Pani prof. Mirosławy Czerny na stanowisku dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UW był Pan prof. Paweł Swianiewicz.

ZARZĄDZENIE NR 8 REKTORA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO z 14 stycznia 2021 r. w sprawie powołania dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych na kadencję 2021–2024